31 травня 2023 року була організована екскурсія для студентів спеціальності «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» на ливарне підприємство ТДВ «Булат» (с.м.т. Микулинці, Тернопільська область, Тернопільський район).

Наші студенти мали змогу спостерігати за процесом виробництва ливарних виробів із чавуну та сталі, термообробки, металообробки (токарні, фрезерні, зварювальні, складальні та ін. роботи) та дізнатися багато нового про ливарну справу. Вони були свідками неймовірної майстерності та високотехнологічних процесів, що відбуваються на цьому підприємстві.

Студенти були вражені сучасними технологіями литва металевих виробів. Вони побачили, як звичайний метал перетворюється на надзвичайно складні та функціональні деталі. Ця екскурсія надала студентам практичні знання, які будуть корисними для їхньої майбутньої професійної кар'єри.

В чавунно-ливарному цеху ознайомились з особливостями литва чавунних виробів вагою від 0.2 до 2500 кг в піщано-бентонітові форми. В сталеплавильному цеху ознайомились з технологією плавлення металу на індукційній печі INDEMAK Duet Power 2x2, що забезпечує продуктивність 2 тони рідкого металу за годину.

На підприємстві організована модельна дільниця, де для виготовлення оснащення використовується фрезерні верстати з ЧПУ.

Також студенти відвідали механоскладальний цех, який призначений для механічної обробки, фарбування ливарної продукції, випуску готових металовиробів, надання послуг по металообробці.

У відділі технічного контролю ознайомились як відбувається контроль процесу виготовлення виробів, модельного оснащення та якість готової продукції. Лабораторія визначає хімічний склад, механічні властивості, структуру литва, процес виготовлення формувальної суміші (вологість, газопроникність, глинисту складову).

Наш університет завжди прагне надати студентам можливості познайомитися з реальними виробничими процесами та здобути цінний практичний досвід. Ми вдячні адміністрації ТДВ «Булат» за те, що вони відкрили свої двері для нас і поділилися своїми знаннями та досвідом. Такі екскурсії розширюють наше розуміння професійного світу та допомагають нам стати успішними фахівцями у майбутньому.

Для наших студентів ця екскурсія стала незабутнім досвідом. Вони отримали можливість побачити, як виробництво працює у реальному житті, як узгоджується робота команди та як важливо кожне колесо великого механізму. Це було нагадування про те, наскільки важливо розвивати свої професійні навички та прагнути до вдосконалення в своїй галузі.

Ця екскурсія підтвердила, що навчання не обмежується стінами університету. Між нашим університетом і ТДВ "Булатом" давно налагоджено обмін знаннями та досвідом, регулярно організовувуються спільні проекти та практики для студентів, щоб вони мали можливість отримати практичний досвід роботи на реальному виробництві.

Підприємство "Булат" залишило незабутні враження у наших студентів. Вони діляться фотографіями та враженнями з екскурсії. На знімках можна побачити, як студенти спостерігали за роботою майстрів ливарного мистецтва, дотримання ними високих стандартів якості.

Ми хотіли б висловити свою щиру вдячність підприємству "Булат" за їхню щедрість та відкритість. Вони зробили все можливе, щоб зробити нашу екскурсію незабутньою та надали нам велику кількість корисних знань. Ми раді, що можемо співпрацювати з такими високоякісними та професійними партнерами.