Автоматизація

Словник визначає термін "автоматизація" як "технологію створення пристрою, процесу або системи, яка працює автоматично".

Ми визначаємо автоматизацію як "створення та застосування технології для контролю та управління виробництвом та доставкою продуктів і послуг". Використовуючи наше визначення, професія автоматизації включає "всіх, хто бере участь у створенні та застосуванні технології для контролю та управління виробництвом та доставкою товарів і послуг"; а спеціаліст з автоматизації – це "особа, яка бере участь у створенні та застосуванні технології для контролю та управління виробництвом та доставкою товарів і послуг".

Автоматизація охоплює багато життєво важливих елементів, систем та робіт

Автоматизація надає переваги практично всім галузям промисловості. Ось кілька прикладів:

• Виробництво, включаючи харчову, фармацевтичну, хімічну, нафтову та целюлозно-паперову промисловість.
  • Транспорт, у тому числі автомобільний, аерокосмічний та залізничний
  • Комунальні підприємства, які забезпечують подачу води, транспортування нафти і газу, передачу електроенергії та телекомунікації.
  • Оборона.
  • Обслуговування обладнання, включаючи завдання безпеки, екологічного контролю, управління енергією, питання охорони праці тощо.
  • Та багато інших.

Автоматизація охоплює всі функції в промисловості від встановлення, інтеграції та обслуговування до проектування, закупівлі та управління. Автоматизація може бути застосована навіть до маркетингових та торгових функцій.

Автоматизація містить дуже широкий спектр технологій, включаючи робототехніку та експертні системи, телеметрику та зв'язок, електрооптику, кібербезпеку, вимірювання та управління, сенсори, бездротові пристрої, системну інтеграцію, тестові вимірювання та багато інших.

Чому професійна автоматизація настільки важлива?

Подумайте про мобільний телефон і комп'ютер, якими ви користуєтесь щодня для роботи. Подумайте про машину, якою ви їдете на роботу. Подумайте про їжу, яку ви їсте; воду, яку ви п'єте; одяг, що носите; і пристрої, які ви використовуєте для їх зберігання, підготовки та очищення. Подумайте про телевізор, який ви дивитесь, про відеоігри, які граєте, або про музичну систему, яку слухаєте. Подумайте про будинки, які ви відвідуєте. Подумайте про будь-яку сучасну зручність або необхідність. Все, про що ви можете думати, це результат складних процесів. Без талановитих людей, які проектують, створюють, вдосконалюють та підтримують ці процеси, всі згадані технічні досягнення ніколи б не відбулися, і майбутні новаторства були б неможливі. Без фахівців з автоматизації наш світ і наше майбутнє будуть зовсім іншими.

Професіонали з автоматизації відповідають за вирішення складних проблем у багатьох важливих аспектах промисловості та її процесах. Робота фахівців з автоматизації є надзвичайно важливою для збереження здоров'я, безпеки та благополуччя громадськості, а також для забезпечення стабільності та покращення якості життя.

Уряди багатьох країн, зокрема США, визнають незаперечне значення професіоналів з автоматизації. Підтримка важливості автоматизації промисловості походить від Комітету Сенату Сполучених Штатів з асигнувань. Так, 30 червня 2009 р. Комітет подав доповідь, у якій підкреслив важливість автоматизації для промисловості.

Фахівці з автоматизації грають і продовжуватимуть відігравати вирішальну роль у захисті нас від кібератак; у підвищенні якості нашого життя; у забезпеченні надійності, ефективності, безпеки, постійного поліпшення; конкурентоспроможності енергетичних та транспортних систем, виробничих операцій та промисловості в цілому. Без цих людей неможливий рух у майбутнє.

Тут подано переклад статті "What Is Automation?" з сайту міжнародної неурядової організації ISA – International Society of Automation (Міжнародне товариство автоматизації, адреса: Research Triangle Park, NC, США). Головним напрямком діяльності цього товариства є розробка стандартів промислової автоматизації. Від часу свого заснування в 1945 році в ISA розроблено більше 150 різних стандартів галузі.