28 травня відбулася фахова екскурсія для студентів спеціальностей 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» та 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» на першу цифрову підстанцію в Україні 110/10 кВ «Прибузька», яка працює стандартом МЕК 61850 в місті Хмельницький.

На підстанції колектив студентів та викладачів зустрічали директор Департаменту високовольтних електромереж АТ «Хмельницькобленерго», к.т.н. Ігор БАЛЬЗАН та начальник служби підстанцій 35-110 кВ Сергій СОЛОНЧУК, які надали фахову інформацію щодо роботи об’єкта та відповіли на численні запитання учасників тематичної екскурсії. Варто зазначити, що підстанція є унікальною за своїми технічними рішеннями та відповідає рівню 21-го століття, адже обладнана автоматизованою системою управління технологічними процесами з виведенням інформації на монітор чергового диспетчера оперативно-диспетчерської служби. Передача даних з нижнього рівня до верхнього рівня АСУ ТП здійснюється каналами цифрового зв’язку. Облік спожитої електроенергії заведено в єдину систему АСКОЕ. На підстанції встановлено іноземне обладнання 110 кВ та 10 кВ кращих світових виробників, яке вперше застосовувалось в Україні, – ABB, Shandong Taikai Power Engineering Co., Ltd та NR Electric Co., Ltd.