Доцент кафедри автоматизації технологічних процесів і виробництв Михайлишин Р.І. пройшов наукове стажування шляхом академічної мобільності вивчаючи інноваційні технології в галузі робототехніки, адитивного виробництва та моделювання кіберфізичних систем у Вустерському Політехнічному Інституті м. Вустер, Сполучені Штати Америки (Worcester Polytechnic Institute, Department of Robotics Engineering, 27 Boynton St, Worcester, MA 01609, USA https://www.wpi.edu/academics/departments/robotics-engineering) в період з 01.09.2021р. по 28.05.2022 р.

В результаті проведених досліджень було опубліковано шість наукових публікацій та ще дві знаходиться на рецензуванні. За час стажування к.т.н. Михайлишин Р.І. успішно пройшов 11 курсів та семінарів.

Крім того Михайлишин Р.І. провів доповідь в спеціальному випуску Робототехнічних Колоквіумім Вустерського Політехнічного Інституту за темою: "Bernoulli Grippers for Manipulating Flexible Objects and 3D Printing of Nozzle Elements of Grippers".

Виступ к.т.н. Романа Михайлишина на колоквіумі по робототехніці

Михайлишин Роман під час проведення досліджень в лабораторії

В загальному дослідження Михайлишин Р.І. було спрямовані на вивчення впливу параметрів захоплювальних пристрої промислових роботів на їх енергетичні та силові характеристики під час маніпулювання гнучкими об’єктами в робототехнічній комірці. Основними цілями проекту є оптимізація конструктивних та експлуатаційних параметрів енергоефективних пневматичних захоплюючих пристроїв для збільшення їх вантажопідйомності, стабільності захоплення гнучких маніпуляційних об'єктів та мінімізації енергетичних витрат на маніпулювання гнучкими об'єктами за рахунок ефективного використання енергії повітряного потоку та параметрів руху захоплювальної системи промислового робота під час маніпуляційних операцій.