28-29 листопада на базі Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» відбулася підсумкова конференція першого Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі штучного інтелекту.

На конкурсі розглядалися студентські роботи з таких напрямів: аналіз даних, комп'ютерний зір, обробка природної мови, обчислювальний інтелект та розпізнавання мов.

Конкурс проводили у два тури:

• І тур — вересень-жовтень 2023 року, у закладах вищої освіти
  • II тур — листопад 2023 року, КПІ ім. Ігоря Сікорського

За результатами проведення І туру в Тернопільському національному технічному університеті переможцем став проект студента групи КА-41 Назаревича Богдана (керівник – доцент кафедри автоматизації технологічних процесів Коноваленко І.В.).

За результатами рейтингового оцінювання, проведеного конкурсною комісією Київського політехнічного інституту в межах II туру Богдан Назаревич зайняв достойне 6 місце серед 53 представлених наукових робіт зі всієї України.

На підсумкову науково-практичну конференцію в Київ було запрошено авторів 20 відібраних експертною комісією робіт, у тому числі робота Богдана Назаревича на тему «Розробка глибокої згорткової нейронної мережі для розпізнавання пошкоджень на металевих поверхнях та дослідження впливу освітлення на результат розпізнавання».

Вподовж трьох сесій автори представляли свої роботи безпосередньо і в онлайн-режимі. Ці презентації вкотре засвідчили: штучний інтелект як розділ комп'ютерної лінгвістики та інформатики інтенсивно розвивається і вже тепер спроможний розробляти досконалі інтелектуальні методики в найрізноманітніших галузях – у промисловості, медицині, торгівлі, математиці, соціології, навіть у спорті тощо – і має чудове майбутнє. Отож, за оцінкою членів авторитетного журі, цікаві перспективи розгортаються і перед багатьма авторами представлених робіт.

Генеральні спонсори заходу — компанії «Бойові птахи України», «TRENDFORMER», «DataArt», «Креді Агріколь Банк». Партнери взяли участь у конференції та провели презентації на актуальні теми: «SoftServe» — «Впровадження штучного інтелекту у сучасне програмне забезпечення», «Infopulse» — «Чи зможе штучний інтелект замінити розробників?», «Sigma Software» — «Розробка навігаційних систем для БПЛА».

Бажаємо нашим студентам та їх науковим керівникам подальших успіхів!