У рамках виконання україно – словацького проекту «Дослідження закономірностей розтріскування та зношування матеріалів металургійного обладнання» (керівник д.т.н., проф. П.О. Марущак), фінансованого МОН України, що виконується на кафедрі автоматизації технологічних процесів та виробництв ТНТУ ім. І. Пулюя згідно договору M/118-2015 від 30.10.15 р., у рамках міжнародного проекту ДФ 224-15 з 15 листопада по 17 листопада 2015 р. відбувся візит словацької делегації, у складі:

  • Жанетте Брезінова – професор, заступник декана з питань освіти факультету Механічної інженерії університету Кошице (Cловаччина);
  • Анна Гузанова – доцент кафедри технології матеріалів університету Кошице;
  • Марек Врабель – доцент кафедри технології матеріалів університету Кошице.

Члени делегації відвідали низку наукових лабораторій університету (зокрема лабораторію оптичної мікроскопії, див. фотозображення), провели обговорення напрямків можливої наукової та освітньої співпраці.

 

Учасники проекту (зліва направо): І.Б. Окіпний, П.О. Марущак, А. Гузанова, Ж. Брезінова, М. Врабель (фото Д.Я. Барана)

 

Обговорення наукових результатів: А. Гузанова, М. Врабель, П.О. Марущак (фото Д.Я. Барана)

За результатами наукового візиту досягнуто домовленості щодо співробітництва з університетом Кошице у розвитку академічної мобільності викладачів та студентів. Обговорено можливості спільної наукової роботи з технічного діагностування стану наплавлених захисних шарів на поверхні елементів металургійного обладнання, зокрема й новими автоматизованими методами.

Проф. Ж. Брезінова, доц. А. Гузанова, доц. М. Врабель взяли участь у зустрічі з ректором університету проф. П.В. Яснієм, відвідали мережеву академію Cisco, де ознайомитись з останніми новинками у галузі мережевих технологій (розповідав доц. В.М. Бревус) та підходами що використовує ТНТУ при підготовці студентів.

Словацька делегація відвідали музей ТНТУ де залишила запис у книзі почесних відвідувачів, ознайомилась із історією університету, науковим та творчим доробком І.П. Пулюя. Особливе захоплення колег, викликала його діяльність як перекладача, мовознавця, етнографа.

Члени делегації високо оцінили потенціал майбутньої співпраці між університетами та запросили українських колег відвідати університет Кошице з науковим візитом у 2016 році.