20-21 червня 2019 року відбулась ІV Міжнародна науково-технічна конференція «Теоретичні та прикладні аспекти радіотехніки, приладобудування і комп’ютерних технологій», присвячена 80-ти річчю з дня народження засновника і першого завідувача кафедри АВ, професора Я.І. Проця.

Це наукова подія дозволила вшанувати пам'ять проф. Я.І. Проця - блискучого лектора і педагога, яскравого популяризатора науки, якому б 5 лютого 2019 року виповнилось 80 років.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор ТНТУ, чл.-кор. НАН України, д.т.н., проф. П.В. Ясній, який зазначив, що з ім’ям проф. Я.І. Проця пов’язано низку ідей та технічних рішень в галузі робототехніки, зокрема розроблення нових силових струминних елементів автоматичних пристроїв для роботизованого завантаження, орієнтування, транспортування штучних вантажів. Особливу увагу було приділено проектуванню та оптимізації безконтактних струминних захоплювальних пристроїв промислових роботів та автоматичних живильників, що можуть працювати з крихкими та тонкостінними об’єктами виробництва. Ці наукові розробки, що дозволяють реалізувати складні задачі підвищення якості оброблюваних об'єктів та гнучкості робототехнічних комплексів, дістали поширення далеко за межами університету та живлять наукові колективи не тільки в Україні, але й за кордоном.

До учасників конференції, зі словами вдячності звернулась дружина проф. Я.І. Проця, Оксана Богданівна Проць. Вона підкреслила, що «складовою формули успіху професора Я.І. Проця була дуже висока вимогливість як до себе, так і до всіх учасників навчального та наукового процесів, оскільки спонукати до знань та наукових здобутків можна лише на власному прикладі» – таким було його бачення й цьому він присвятив своє життя.

З пленарними доповідями виступили провідні вчені України: І.А. Немировський (ХНТУ), М.П. Дивак (ТНЕУ), Р.М. Юзефович (ФМІ ім. Г.В. Карпенка НАН України), В.А. Кирилович (ДУ «Житомирська політехніка»). Значне зацікавлення присутніх викликала доповідь молодої вченої - О.Ф. Дозорської (ТНТУ) за матеріалами її кандидатської дисертації. Основні напрямки україно-китайського співробітництва окреслив декан ФПТ В.І. Яськів, який виголосив доповідь «Індустрія 4.0: Можливості та окремі результати україно-китайської співпраці» за результати багаторічного наукового співробітництва з навчально-виробничими компаніями з КНР.

Після пленарного засідання, робота тривала за 7-ма секціями, на які було подано 109 доповідей:

  • Математичні моделі та інформаційні технології – 27
  • Обчислювальні методи та засоби в радіотехніці і приладобудуванні – 10
  • Супутникові та наземні системи телекомунікацій – 3
  • Електроживлення радіоелектронної апаратури – 3
  • Біомедична інженерія – 8
  • Світлотехніка і електроенергетика – 26
  • Автоматизація, комп’ютерні технології та робототехніка – 33

За рішенням Оргкомітету, найкращі доповіді відзначено сертифікатами. За результатами роботи конференції видано збірник тез, в якому узагальнено матеріали доповідей з 35 ВУЗів та наукових установ України, а також колег з США, Словаччини, Польщі, Нігерії.

Відкриття конференції ректором ТНТУ, чл.-кор. НАН України, д.т.н., проф. П.В. Яснієм

Виголошення промови про наукову школу та здобутки проф. Я.І. Проця в галузі робототехніки (Доповідач к.т.н., доц. Савків В.Б.)

Учасники конференції під час пленарного засідання

Доповідь к.т.н., доц. Курка А.М. на секційному засіданні (Головує д.т.н., проф. Марущак П.О.)

Вручення сертифікату к.т.н. доц. Козак К.М.

Збірник тез доступний для завантаження у репозитарії бібліотеки ТНТУ за посиланням: ELARTU: ІV Міжнародна науково-технічна конференція «Теоретичні та прикладні аспекти радіотехніки, приладобудування і комп’ютерних технологій», присвячена 80-ти річчю з дня народження засновника і першого завідувача кафедри АВ, професора Я.І. Проця.